O nás

Gratulujeme

Právě jste objevili firmu Scandium

Pro svět to asi nebude mít takový význam

jako když v roce 1879 švédsky vědec Nilson objevil prvek, který se stal součástí periodické tabulky. Pro Vás ale přesto tento objev může být docela užitečný.

Firma Scandium byla založena v Praze v roce 2002. Od svého vzniku působíme v oblasti kancelářského nábytku a nábytku pro veřejné interiéry, kde máme za sebou významné realizované projekty. Zaměření na kvalitní skandinávský funkční design byl již od počátku. Za tu dobu jsme v ČR představili mnoho známých designových značek jako String, Secto Design, Tunto, Eero Aarnio, Gubi, Offecct, Muuto, Theca, Flexlux. V posledních letech se orientujeme na bytový design a přinášíme Vám kvalitní bytový nábytek z Dánska a Švédska. Dánové jsou dlouhodobě vyhlašovaní jako nejšťastnější národ pro jejich přístup k životu „hygge“. Dopřejte si dánský komfort a vytvořte si útulné pohodlí i u Vás doma.

Jsme tu s Vámi již 18 let

Jsme zkušení, v oboru máme zkušenosti a přehled přes 25let a práce nás baví. V oblasti kancelářských interiérů je Scandium je preferovaným dealerem společnosti Haworth pro Českou republiku. Haworth je druhý největší výrobce kancelářského nábytku na světě.

Co jsme již stihli za 18 let?

3 x

jsme se stihli přestěhovat, nyní najdete prodejnu Scandium v Praze na Vinohradech.

20+

spolupracujeme s mnoha významnými skandinávskými značkami String, Secto Design, Softline, Flexlux, které jsme přinesli na český trh

1000+

zákazníků a projektů. Malé i velké. Interiéry dle návrhů významných architektů, kanceláře velkých firem, mnohé domovy. Na všechny jsme hrdi.

11

tolika ročníků Designobloku - dnů designu v Praze jsme se účastnili. Účastníme se i výstav Designshaker, ForInterior, Moddom, Nábytok a Bývanie.

Naše vize

Přejeme si svět kdy se lidé těší do práce, protože jejich pracovní židle je pohodlnější než domácí křeslo a bolest zad znají jen z vyprávění. Svět, kde práce není jen povinnost, ale neustálá výměna názorů a obohacující tvůrčí proces i díky svému okolí a nábytku, který to umožňuje a podporuje. Kde je pak při příchodu domů přivítá oáza klidu plná čistých linií, přírodních materiálů a vtipných detailů. Svět, kde lidé vědí, že investice do inteligentního a nadčasového designu se jim stokrát vyplatí.

Kvalita a ekologie

Kvalita a úcta k životnímu prostředí jsou pojmy, které už dávno nejdou proti sobě, ale naopak spolu žijí ve vzácné symbióze. Jak produkty značky Haworth tak skandinávské výrobky se vyznačují precizním zpracováním- vetšina produkce skandinávských firem je vyráběna přímo ve Skandinávii a těží tak z letité tradice zpracování dřeva a blízkosti jeho zdroje. Stejně tak produkty společnosti Haworth jsou vyráběny převážně v Německu, které je svou precizností pověstné.

Důraz všech těchto společností na ekologii je pověstný neméně. Šetrnost k životnímu prostředí se prolíná celým výrobním procesem a životem celých firem. Spousta výrobků je certifikováno jak oceněním kvality designu Red dot, tak ekologickými certifikáty jako Nordic Swan. Společnost Haworth byla první v odvětví, která uveřejnila Sustainability Report a mnoho ze zastupovaných společností je držitelem ISO 14001.