Mino

Mino je navrženo z inspirace ikonických Lamino. Židle je navržena s ohledem na tvar a potřeby lidského těla.

Přečíst více
Cena zvolené konfigurace
Cena od
22 150 Kč
Cena bez DPH
18 306 Kč
Dodání do 8 týdnů
Dodání do 8 týdnů

Detail produktu

Technické informace

Šířka
57 cm
Hloubka
61 cm
Výška
88 cm
Výška sedáku
47 cm
Materiál
Rám z dubu, jasanu nebo buku. Lze čalounit.

Mino je navrženo z inspirace ikonických Lamino. Židle je navržena s ohledem na tvar a potřeby lidského těla. Sandell pečlivě zvážila všechny aspekty toho, co židle potřebuje. Konečný výsledek je poznamenán velkým soucitem a péčí, která byla věnována procesu navrhování, přičemž je zároveň věrný stylovému vzhledu svého předchůdce, takže je ideální pro někoho, kdo si cení kombinace pohodlí a estetiky. Mino je stejně příjemný na pohled i na sezení. Nyní možný s kolečky.

Thomas Sandell

Elegantní, funkční a minimalistický. Budovy, nábytek a objekty interiérového designu od Thomase Sandella jsou okamžitě rozpoznatelné díky jeho dobře podloženému přístupu k formálním a funkčním záležitostem. Jako jeden z předních švédských návrhářů a architektů pomohl Thomas Sandell v posledních desetiletích při formování vývoje švédského designu. Narodil se v roce 1959 ve finském Jakobstadu. Vystudoval architekturu na KTH Royal Institute of Technology. Od té doby se mimo jiné podílel na plánování společnosti Gåshaga Brygga, Lidingö, která vyvinula design interiéru pro Muzeum moderního umění a Muzeum architektury a také pro restauraci Rolf’s Kök ve Stockholmu. Navrhl také nábytek pro Asplund, Ikea a B&B Italia. Jeho návrhy byly oceněny „Utmärkt svensk form“, což je cena za vynikající švédský design, a to ne méně než jedenáctkrát.

Pro Swedese navrhl židli „Mino“ s inspirací od Lamina. Thomas Sandell popisuje „Mino“ jako „stylové a hravé, pohodlné a ergonomické, perfektní pro lidi, kteří dbají na design a chtějí nadčasový design. Stejně jako Lamino i Mino bylo vytvořeno s ohledem na tvary a potřeby lidského těla. Mino je stejně příjemný na pohled i na posezení! “

Thomas Sandell

Popis značky

Nejznámějším designem rozsáhlého portfolia Yngve Ekströma je křeslo Lamino z roku 1956. Křeslo Lamino se stále vyrábí a prodává po celém světě. V roce 1999 bylo Lamino švédským časopisem Sköna Hem zvoleno za nejlepší švédský design nábytku dvacátého století.

Ke stažení

Podobné produkty

Navštivte naši prodejnu a showroom

Zastupujeme značky nábytku