Herit

Herit odráží lásku Simona Legalda ke klasickému dánskému nábytkářskému řemeslu, ale vzrostla z touhy navrhnout všestrannou a silnou židli, která spojuje různé doby dánského designu. Židle, ve které se dub a plast spojují v taktní synergii a vytvářejí odolný, udržovatelný a přístupný design, vytvořený pro moderní život.

Přečíst více
Cena zvolené konfigurace
Cena od
11 570 Kč
Cena bez DPH
9 562 Kč
Dodání do 8 týdnů
Dodání do 8 týdnů

Detail produktu

Technické informace

Šířka
50 cm
Hloubka
51 cm
Výška
78,5 cm
Výška sedáku
45 cm

Tradice dánského designu zanechaly jasnou stopu v sérii židlí Simon Legald, Herit, což je zkratka pro dědictví. Jednoduchý a poctivý styl, který charakterizuje dánskou historii nábytku, je jasným referenčním rámcem pro sbírku zahalenou nostalgií. Ale Herit je stejně design, který se dívá dopředu. Inovativní výrobní metody, nové materiálové složení a nadčasové siluety oživují židli, která stojí sama o sobě.

Herit odráží lásku Simona Legalda ke klasickému dánskému nábytkářskému řemeslu, ale vzrostla z touhy navrhnout všestrannou a silnou židli, která spojuje různé doby dánského designu. Židle, ve které se dub a plast spojují v taktní synergii a vytvářejí odolný, udržovatelný a přístupný design, vytvořený pro moderní život. Dráha křivek není v žádném případě náhodná; je přesně navržen tak, aby sledoval tvar těla a vytvořil správnou oporu v sedící poloze. Herit je židle, která skutečně rozvíjí svou krásu, když se kolem ní pohybujete a pozorujete přechody tvarů.

Vyvážené materiály dotváří designový výraz, který je současný a věčný. S tradicí a obnovou kombinovanou ve stejné míře je Herit hybridem času, který přesahuje styly a období. Ať už se stěhuje do klasického bytu, modernistické budovy nebo postmoderní architektury, obývá prostor přirozenou lehkostí a jemnou grácií.

Simon Legald

Simon Legald vystudoval Královskou dánskou akademii výtvarných umění v létě 2012. Jeho tvorba se skládá z produktů malého i velkého rozsahu. Simonovy návrhy jsou často vytvářeny v dialogu mezi řemeslným zpracováním a průmyslem. Rovněž rád začleňuje do designu techniky, které jsou nezbytné pro strukturu produktu, tím, že je vizuálně zvýrazní.

„Poctivost je tím, co dělá produkt srozumitelným a tím, co popisuje jeho funkčnost. Pokud produktu rozumíte, nepotřebuje žádné vysvětlení. Podstatou mého designu je, aby byl zakoupen a používán. Proto musí splňovat ne pouze funkční aspekty, ale také psychologické a estetické potřeby. Pro mě jednoduchost popisuje skutečnou identitu objektů a činí je důvěryhodnými. Při svém návrhu se snažím nepřidávat žádné zbytečné detaily. Pracuji s jednoduchostí zdůrazněním nezbytností místo skrývá je. Poskytuje produktu jednoduchý a upřímný výraz. “. 

Simon Legald

Popis značky

Normann Copenhagen je dánská designová společnost s posláním vytvářet originální a inovativní produkty v jednoduchém a moderním designu, který vydrží zkoušku času. Jinými slovy, zpochybnit konvenční myšlení a udělat z obyčejného výjimečný skvělý design. 

Značka Normann Copenhagen, založená v roce 1999 Janem Andersenem a Poulem Madsenem, zahrnuje širokou a neustále rostoucí kolekci nábytku, osvětlení, textilu a bytových doplňků. Výrobky se prodávají ve více než 80 zemích po celém světě a během této doby nasbíraly více než 80 ocenění za design.

Podobné produkty

Navštivte naši prodejnu a showroom

Zastupujeme značky nábytku