Lazy

Výsledkem návrhů Bror Boije je funkční, přesto elegantní výsledek, jako jsou produkty Lazy.

Přečíst více
Cena zvolené konfigurace
Cena od
43 560 Kč
Cena bez DPH
36 000 Kč
Dodání do 8 týdnů
Dodání do 8 týdnů

Detail produktu

Technické informace

Šířka
71 cm
Hloubka
77 cm
Výška
105 cm
Výška sedáku
45 cm
Materiál
Rám - masivní dub, jasan nebo buk, Výplň - pěna s vysokou pružností, Kapesní pružiny Pascal v sedle

Bror Boije je součástí švédské historie nábytku. Je odpůrcem dekorace a zastánce užitečnosti. Výsledkem jeho návrhů je funkční, přesto elegantní produkt, jak je vidět na křeslech a pohovkách Lazy.

Bror Boije

Funkční elegance. Bror Boije je součástí švédské historie nábytku. Jeho průlom přišel v 70. letech s křeslem z trubkové oceli. Od té doby navrhoval nábytek, který přitahoval velkou pozornost, některé pro mezinárodní výrobce a jiné pro švédské, z nichž některé se staly sběratelskými předměty.

 Jako odpůrce dekorace a zastánce užitečnosti jsou návrhy Boije spíše o objasnění než o zdůraznění. Výsledek je funkční, přesto elegantní. Boije pochází z generace vzdělané během rudých let, éry 68 let, kdy se hovořilo o „nás“, a nikoli „já“. Podobně jako mnoho jeho generací byla jeho vůdčí hvězdou škola Bauhaus.

 Bror Boije se narodil v roce 1942 v Göteborgu. Na počátku šedesátých let pracoval v konstrukčním oddělení společnosti Volvo. Poté pracoval jako návrhář nábytku a dekoratér interiérů v obchodech H&M a Švédské národní bance. V poslední době se mu dostalo velké pozornosti pro jeho dům podobný katamaránu. Od roku 1970 získal mnoho cen a uznání.

Bror Boije

Popis značky

Nejznámějším designem rozsáhlého portfolia Yngve Ekströma je křeslo Lamino z roku 1956. Křeslo Lamino se stále vyrábí a prodává po celém světě. V roce 1999 bylo Lamino švédským časopisem Sköna Hem zvoleno za nejlepší švédský design nábytku dvacátého století.

Ke stažení

Navštivte naši prodejnu a showroom

Zastupujeme značky nábytku