Log

 Inovativní návrhy známých předmětů Naota Fukasawy vycházejí z jeho pozorných pozorování toho, jak věci používáme v každodenním životě.

Přečíst více
Cena zvolené konfigurace
Cena od
24 600 Kč
Cena bez DPH
20 331 Kč
Dodání do 8 týdnů
Dodání do 8 týdnů

Detail produktu

Technické informace

Šířka
100, 150 cm
Hloubka
50 cm
Výška
40 cm
Materiál
Laminovaná dubová dýha. Dřevěná stolička a lavice mají podpěrné nohy z černě mořeného masivního dřeva.

"Čím jednodušší se věci zdají, tím složitější musely být při navrhování." Inovativní návrhy známých předmětů Naota Fukasawy vycházejí z jeho pozorných pozorování toho, jak věci používáme v každodenním životě. Jeho zaměření na zbavenou jednoduchost a dobrou funkčnost z něj udělalo nejvlivnějšího japonského designéra naší doby.

Naoto Fukasawa

Čím věci vypadají jednodušší, tím složitější musely být k tvorbě. Inovativní návrhy známých předmětů Naota Fukasawy vycházejí z jeho pozorování toho, jak věci používáme v každodenním životě. Spíše než se soustředit na objekty izolovaně, uvažuje o tom, jak souvisí s okolím. Díky těmto objevům předmětů každodenní potřeby se stal nejvlivnějším japonským produktovým designérem, skutečným „designérským designérem“.

Fukasawa se narodil v roce 1956 v prefektuře Yamanashi v Japonsku a vystudoval produktový design na Tama Art University. Poté, co pracoval sedm let v IDEO v USA, byl Fukasawa poté jmenován ředitelem IDEO v Japonsku. V roce 2003 založil designové studio Naoto Fukasawa. Reprezentativní díla zahrnují nástěnný CD přehrávač pro MUJI, mobilní telefony a jeho vlastní značku domácích elektrických spotřebičů ± 0. A samozřejmě poetická švédská lavice a stolička Log, naprosto jedinečná.

 Profesor Fukasawa získal asi 50 ocenění a je autorem důležité knihy „Nástin designu“.

Naoto Fukasawa

Popis značky

Nejznámějším designem rozsáhlého portfolia Yngve Ekströma je křeslo Lamino z roku 1956. Křeslo Lamino se stále vyrábí a prodává po celém světě. V roce 1999 bylo Lamino švédským časopisem Sköna Hem zvoleno za nejlepší švédský design nábytku dvacátého století.

Ke stažení

Podobné produkty

Navštivte naši prodejnu a showroom

Zastupujeme značky nábytku