Avavick

Katja Pettersson, bývalá členka designové skupiny „Front“, navrhla pro Národní muzeum malé stahovatelné stoličky s názvem „Avavick“.

Přečíst více
Cena zvolené konfigurace
Cena od
10 820 Kč
Cena bez DPH
8 942 Kč
Dodání do 8 týdnů
Dodání do 8 týdnů

Detail produktu

Technické informace

Šířka
35 cm
Hloubka
27 cm
Výška
46 cm
Materiál
Lakovaný buk. 3 standardní barvy: NCS 1510-Y40R NCS 1502-Y NCS 2010-Y10R Jiné barvy na vyžádání.

Katja Pettersson, bývalá členka designové skupiny „Front“, navrhla pro Národní muzeum malé stahovatelné stoličky s názvem „Avavick“. Tato všestranná stolička v typickém „švédském stylu“ je vyrobena z ohýbaného dřeva ve Smålandu. Stolička je vyrobena z lakovaného buku a je vysoká 45,8 cm a má průměr 27 cm.

Katja Pettersson

Katja Pettersson působí jako designérka samostatně i ve skupinách, jako učitelka a lektorka od svého MFA na Konstfack 2004. Je jednou ze zakladatelek designové skupiny Front, kde se věnovala výzkumným projektům, některé jsou ve stálých sbírkách, (mimo jiné), MOMA v New Yorku, Centre Pompidou v Paříži a V & A Museum v Londýně. Pettersson opustila skupinu v roce 2009 a dnes pracuje v Konstfacku jako odborná asistentka a jako nezávislá tvůrce. V roce 2014 jí byl udělen pětiletý pracovní grant Konstnärsnämdens a jménem Stockholm Art pracuje s gestaltem dvorního dvora Stadsmuseum. V roce 2018 byla s motivací zvolena do Královské akademie volného umění; kvůli její umělecké výšce a poslání.

Katja Pettersson

Popis značky

Nejznámějším designem rozsáhlého portfolia Yngve Ekströma je křeslo Lamino z roku 1956. Křeslo Lamino se stále vyrábí a prodává po celém světě. V roce 1999 bylo Lamino švédským časopisem Sköna Hem zvoleno za nejlepší švédský design nábytku dvacátého století.

Ke stažení

Navštivte naši prodejnu a showroom

Zastupujeme značky nábytku