Pile lamp

Kolekce lamp Pile byla původně vyvinuta do prostředí restaurace v novém Národním muzeu ve Stockholmu.

Přečíst více
Cena zvolené konfigurace
Cena od
26 900 Kč
Cena bez DPH
22 231 Kč
Dodání do 8 týdnů
Dodání do 8 týdnů

Detail produktu

Technické informace

Průměr
22, 42 cm
Materiál
Jasan

Kolekce lamp Pile byla původně vyvinuta do prostředí restaurace v novém Národním muzeu ve Stockholmu. Myšlenka za lampou je založena na první návštěvě Mattiho Klenella na švédském závodě, což je velmi jedinečné prostředí ve Vaggerydu s vynikajícími znalostmi v oblasti zpracování dřeva obecně a zejména v oblasti ohýbání dýhy. Když se procházel v továrně, nechal se zajmout rafinovanou večerní výrobou zručných řemeslníků v dílnách s vlastní produkcí dřeva na pomezí řemeslné a průmyslové výroby. S ohledem na tuto skutečnost navrhl spolupráci s vysokou mírou tohoto řemeslného zpracování a detailů se zaměřením na oslavu tohoto jevu. Výsledkem jsou dřevem ohýbané dřevěné prvky, které byly naskládány a spojeny do krásných sochařských mřížek, které příjemně promítají a zahřívají světlo.

Matti Klenell

Matti Klenell (1972) vystudoval interiérovou architekturu na Konstfack - University of Arts, Crafts and Design ve Stockholmu v roce 1999 a svůj ateliér založil v roce 2000. Klenell se snadno pohybuje mezi řemeslným a průmyslovým designem. Vytvořil umělecké sklo a navrhl nábytek a lampy pro hromadnou výrobu pro společnosti jako Fontana Arte a Iittala. Klenell získal švédskou cenu EDIDA za design čtyřikrát a několik jeho návrhů je zastoupeno v muzeích ve Švédsku i v zahraničí. Klenell je ve švédské komunitě designu známý jako zprostředkovatel a byl zodpovědný za program Form na Beckmans College of Design ve Stockholmu, jakož i za designové projekty mezi Švédskem a Tchaj-wanem. V roce 2015 dostal Klenell čestný úkol dohlížet na aspekty nového interiéru pro Nationalmuseum ve Stockholmu.

Matti Klenell

Popis značky

Nejznámějším designem rozsáhlého portfolia Yngve Ekströma je křeslo Lamino z roku 1956. Křeslo Lamino se stále vyrábí a prodává po celém světě. V roce 1999 bylo Lamino švédským časopisem Sköna Hem zvoleno za nejlepší švédský design nábytku dvacátého století.

Ke stažení

Navštivte naši prodejnu a showroom

Zastupujeme značky nábytku